O przedszkolu Mikołajek

11864854 1608217692780518 3258822643014007340 o

 

Jesteśmy kameralnym przedszkolem. W pracy z dziećmi troszczymy się o ich wszechstronny rozwój, któremu sprzyja bogata oferta zajęć edukacyjnych: muzycznych, plastycznych, językowych. Zależy nam by dzieci były nie tylko dobrze przygotowane do wymagań stawianych na dalszych szczeblach edukacji, ale również zachowały dziecięcy entuzjazm i naturalną chęć poznawania świata.

Założycielem i dyrektorem placówki jest Maria Michalska.

Jestem absolwentką Psychologii w ATK, Logopedii na UW, Wychowania Przedszkolnego, Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Wiedzy o Problemach Alkoholowych Instytutu Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Mediacji Rodzinnych i członkiem Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Ponadto ukończyłam liczne kursy dotyczące pracy z dzieckiem, m. in. : Gimnastykę korekcyjną dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, Taniec w szkole, Muzyka i Ruch, Plastykę w nauczaniu wczesnoszkolnym. Uczestniczyłam w różnorodnych warsztatach, m.in.: Integracji sensorycznej, grafomotoryki, Metody Dobrego Startu, Muzykoterapii. Od 2005 roku jestem nauczycielem dyplomowanym.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, które zdobyłam pracując w poradniach psychologiczno – pedagogicznych, w poradni rodzinnej, w przedszkolach i szkołach.
Prywatnie jestem mamą czwórki dorosłych dzieci. Jako rodzic stawiałam na ich wszechstronny rozwój, tak by jak najlepiej sprostały wyzwaniom życia dorosłego. Szukałam dla nich szkół, gdzie mogłyby się spotkać z życzliwością i otwartością nauczycieli, znalazły stymulujące środowisko rozwoju w którym mogłyby odkryć i rozwinąć swój potencjał. Jako doświadczony psycholog i pedagog doskonale zdaję sobie sprawę jak istotnym etapem rozwoju jest wiek przedszkolny. Wielokrotnie przekonałam się, iż edukacja przez zabawę i stymulacja różnych funkcji psychomotorycznych w tym okresie mają pozytywny wpływ na dalsze sukcesy edukacyjne.
Stąd pragnęłam pomóc innym dzieciom już w wieku przedszkolnym, wykorzystując własne doświadczenia ze sfery zarówno prywatnej jak i zawodowej. Tak zrodził się pomysł utworzenia przedszkola”.

 

Najnowsze wpisy