Sierpień. Tydzień III. Robimy zabawki

wtorek, 18 sierpień 2020 13:12

Tydzień III. „Robimy zabawki”

Dzień 1. Gniotek

Na początku wsypujemy mąkę do wysokości 1/2 lub 3/4 butelki w zależności od wielkości balona. Najlepiej robić to przez lejek, poruszając w środku słomką lub wykałaczką, aby przesypywało się bez zastojów. Następnie dmuchamy balon, skręcamy go i zakładamy na butelkę. Teraz wystarczy butelkę obrócić w taki sposób, aby mąka przesypała się do nadmuchanego balona. Można to przyśpieszyć ściskając kilkukrotnie butelkę. Oczy malujemy markerem, włosy robimy z włóczki.

Dzień 2 Pacynka ze skarpety

Do wykonania zabawki, będziemy potrzebować: guziki, różne kolory włóczki, nożyczki, klej, papier kolorowy samoprzylepny. Oczy – guziki przyklejamy mocnym klejem lub taśmą dwustronną, włosy wykonujemy z włóczki, usta z papieru samoprzylepnego.

Dzień 3. Świnka  - skarbonka

Do wykonania, będziemy potrzebować: plastikową butelkę– 5 nakrętek, plastelinę, kolorowy papier, flamaster, nożyczki, magiczny klej.

Dzień 4. Kalejdoskop

W środku tuby – rolki po r. papierowym umieszczamy papier odbijający światło, który wcześniej składamy tak, by w przekroju tworzył trójkąt równoramienny. Trójkąt można zrobić również z tektury, musimy ją tylko obkleić folią aluminiową. Z jednej strony tuby umieszczamy przezroczyste kółko, wysypujemy kolorowe koraliki, następnie zakrywamy je drugim kółkiem i zaklejamy przezroczystą taśmą klejącą. Z drugiej strony tuby robimy kółko z tektury z małym otworem na oko.

Dzień 5. Kolorowa rybka

Do jej wykonania będziemy potrzebować: dwóch płyt CD, papieru z bloku technicznego, pisaków, kleju bądź taśmy klejącej, kawałka sznurka lub wstążki.

Do pierwszej płyty przyklejamy wycięte z papieru i narysowane części rybki, potem przyklejamy drugą płytę. Na koniec zakładamy kawałek sznurka bądź wstążki i zawieszamy np. na żyrandolu.