Sierpień. Tydzień I "Mali badacze"

piątek, 31 lipiec 2020 12:09

 

Tydzień I:„ Mali badacze”

Dzień 1: Barwna mozaika

Do wykonania eksperymentu potrzebne będą: talerz, mleko, barwniki do żywności, odrobina płynu do naczyń i patyczek kosmetyczny. Nalewamy mleko na talerzyk. Robimy plamki z dowolnych kolorów. Patyczek zwilżamy w płynie do naczyń, wkładamy do mleka.

Dzień 2: Meduza w butelce

Do wykonania eksperymentu potrzebne będą: butelka, niebieski barwnik do żywności, woda i folia spożywcza. Folię tniemy na kawałki i formujemy z niej kształt meduzy. Wlewamy do butelki wodę i odrobinę barwnika. Następnie umieszczamy tam meduzę, zakręcamy.

Dzień 3. Artystyczny obrazek:

 

Do wykonania eksperymentu będziemy potrzebować: kartkę papieru z bloku technicznego,
piankę do golenia, barwniki spożywcze, duży kawałek papieru do pieczenia, długą linijkę, wykałaczkę. Na stole rozkładamy duży kawałek papieru do pieczenia. Wylewamy na niego piankę do golenia tworząc prostokąt, rozcieramy go szpatułką. Piankę pokrywamy barwnikami, długą wykałaczką tworzymy przeróżne wzory z barwników. Na piankę wraz z barwnikami kładziemy kartkę papieru, lekko przyciskamy, kładziemy na stole. Całość ściągamy linijką z kartki papieru wykonując jeden pewny ruch oraz suszymy.


Dzień 4. Deszcz w słoiku

 

Potrzebne składniki: słoik, woda, pianka do golenia, barwniki spożywcze, pipeta. Do naczynia wlewamy wodę. Pozostałą przestrzeń wypełniamy pianką do golenia tworząc „chmurkę”. Barwnik rozcieńczamy w odrobinie wody. Piankę skraplamy niebieskim barwnikiem spożywczym, używając do tego pipety i czekamy, aż zacznie przebijać się przez naszą chmurkę z pianki do golenia - obserwujemy efekt spadającego deszczu.

 

Dzień 5. „Czy rośliny piją wodę”? 

 

Do wykonania eksperymentu, będziemy potrzebować: liście kapusty pekińskiej, wazon/szklanka/kubek, woda, barwnik spożywczy. Pojedyncze liście wkładamy do naczynia, wypełnionego zabarwioną wodą. Czekamy na efekt…

 

Najnowsze wpisy

 • 01 Paź
  Witaminowa sała
  {joomplucat:223 limit=4}{joomplucat:223 limit=20|columns=4} W naszym przedszkolu dzieci…  
 • 22 Wrz
  Piesek Oskar w M
  Nasze Przedszkole dziś odwiedził piesek Oskar. Była…  
 • 02 Wrz
  Wesołe urodziny
  W grupie "Myszek" świętowaliśmy 3-urodziny naszej koleżanki.…