Program wakacyjny. Tydzień I - "Zwierzęta"

poniedziałek, 29 czerwiec 2020 09:02

Tydzień I: „Zwierzęta”

Dzień I „Domowi ulubieńcy”

Wyjaśnienie pojęcia zwierzęta domowe i poznanie ich przedstawicieli. Co to znaczy zwierzęta domowe? Jakie znacie zwierzęta domowe? Czym żywią się szczenięta i małe koty, a czym dorosłe? Poznanie ras kotów i psów.

Dzień II  „Kotek psotek”

Określenie wygląd kota oraz jego zwyczajów (zabawa, polowanie na myszy, mruczenie). Wskazanie różnic w wyglądzie kocich ras.

Dzień III „Pies – najlepszy przyjaciel”

Określenie wyglądu psa, jego zwyczajów oraz cech charakterystycznych (dobry węch, słuch). Wskazanie różnic w wyglądzie ras.

Dzień IV „ Zwierzęta na wiejskim podwórku”

Rozmowa na temat wiejskiego podwórka: kto z dzieci był na wiejskim podwórku? Kogo tam można spotkać? Charakterystyka zwierząt gospodarskich. Kto zajmuje się zwierzętami? Przybliżenie postaci farmera. Nauka nazw domów zwierząt gospodarskich. Dopasowanie zwierząt do odpowiednich domów. Co dają nam zwierzęta?

Dzień V „Łaciata krowa”

Charakterystyka wyglądu krowy. Wskazanie domu tych zwierząt – obora. Co daje krowa? Co można zrobić z mleka? (sery, masło, kefir). Degustacja wyrobów mleczarskich.